Zabezpieczenie mieszkania przed remontem
Blog

Aktualności.

Pamiętaj o zabezpieczeniu!.

25 lipca 2019
Zabezpieczenie mieszkania przed remontem

Nm Porady – remont – 1 min. Czytania

Pamiętaj o zabezpieczeniu! Zabezpieczenie mieszkania przed remontem. ”Nie uważałeś jak robiłeś, to teraz rób jak uważasz”. Znana zabawna anegdota, która znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach życiowych. Jednak kiedy rozpatrujemy ją w kontekście prac remontowo wykończeniowych, prawie zawsze wiąże się to z dodatkowym nakładem pracy i nieplanowanymi wydatkami. Zniszczone okno, porysowana szyba, uszkodzona podłoga i skaza na drzwiach wejściowych to niezwykle częste sytuacje z którymi przychodzi nam się zmierzyć kiedy już ekipa remontowa kończy swoje zadania. 

Czasami da się to naprawić, innym razem koszty z tym związane są tak duże że niestety musimy się przyzwyczaić do niezbyt ciekawej ozdoby.  Dlatego niezwykle ważne jest właściwe zabezpieczenie mieszkania i jego elementów stałych przed przystąpieniem do prac remontowych. Najprościej zrobić to przy użyciu tektury na podłogę, taśmy i folii malarskiej na elementy nietypowe oraz folii samoprzylepnej do drzwi i okien. Wszystkie elementy które się da, najlepiej zdemontować i wynieść z mieszkania lub ułożyć w bezpiecznym miejscu  i dodatkowo zabezpieczyć owijając folią stretch.  Może zdarzyć się tak, że ekipa zamiast zabezpieczać powie Ci że to się łatwo czyści. Nie daj się nabrać! Nawet jeśli się łatwo czyści, to bardzo często coś się podczas czyszczenia niszczy, a taka sytuacja to ostatnia rzecz jakiej chcesz po remoncie  w nowym mieszkaniu. Zabezpieczenie mieszkania przed remontem.

#nmporady #remont #1min

Więcej

Nm porady – Kredyt hipoteczny na pierwsze mieszkanie.

19 lipca 2019
Kredyt hipoteczny na pierwsze mieszkanie

Kredyt hipoteczny – Nie taki diabeł straszny…

Kredyt hipoteczny na pierwsze mieszkanie. Masz już skończoną edukację, masz swoją pierwszą pracę, zaczynasz całkiem nieźle zarabiać i odczuwasz wolność jaką dają własne pieniądze. Dostrzegasz że świat staje przed tobą otworem i możesz zrobić co tylko zechcesz. Denerwuje Cię jeszcze jedna rzecz, masz już dość mieszkania z rodzicami! Bierzesz kredyt hipoteczny i kupujesz pierwsze mieszkanie. Niestety po kilku latach okaże się że mieszkanie mogłoby być większe, mogłoby być gdzie indziej i inaczej urządzone a spłata kredytu zaczyna już ciążyć ale nie masz możliwości się go pozbyć i stajesz się jego niewolnikiem. Co zrobić żeby taki scenariusz nie był też obrazem Twojego życia?

1. Przede wszystkim pierwsze mieszkanie wynajmij. Pozwoli Ci to zrozumieć jak i gdzie chcesz mieszkać. 
2. Na podstawie obecnych dochodów określ maksymalną ratę kredytu mieszkaniowego jaką będziesz w stanie zapłacić. Pamiętaj że nie powinna ona przekraczać 30% Twojego lub Waszego budżetu domowego.
3. W trakcie wynajmu odłóż przynajmniej 20% wartości nowego mieszkania, to nauczy Cię zarządzania finansami i pozwoli na łatwiejszy zakup nieruchomości
4. Weź kredyt na maksymalnie 20 lat, im więcej lat kredytowania tym droższy staje się ten dług.
5. Kup mieszkanie już wykończone lub wykończenie powierz specjalistom, tak żeby nie popełnić kosztownych błędów.
6. Staraj się nadpłacać ratę kredytu, w ten sposób zmniejszając jego koszt.

Od kiedy wyprowadzisz się do wynajętego mieszkania do czasu zakupu, minie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, ale jest to niczym wobec kilkudziesięciu lat długu. 
Zauważ że nie zniechęcamy do korzystania z kredytu a jedynie pokazujemy jak zrobić to właściwie. Dobrze zaciągnięty kredyt hipoteczny jest obok kredytu inwestycyjnego jednym z dwóch który naprawdę ma sens. Często po zakończeniu jego spłaty mieszkanie jest naszym największym majątkiem a sama nieruchomość jeśli nie popełnimy rażących błędów, dodatkowo zyska na wartości. W dodatku poczucie posiadania własnego mieszkania, takiego własnego fragmentu świata jest kojąco przyjemne. 

#nmporady #2minuty # finanse

Więcej

Nasze mini porady – remontowe finansowe projektowe.

16 lipca 2019
porady remontowe finansowe projektowe

Nasze mini porady

Porady remontowe finansowe projektowe. Ruszamy z nowym pomysłem. Zainspirowani Waszymi pytaniami na temat różnych obszarów naszej działalności, postanowiliśmy podzielić się wiedzą i doświadczeniami.

Od jutra na naszych profilach społecznościowych oraz stronie www będzie można znaleźć porady dotyczące trzech głównych filarów naszej pracy: 

1.Finansowanie inwestycji w nieruchomości.
2.Projektowanie wnętrz mieszkalnych 
3.Prace wykończeniowe i remontowe. 

Każda porada będzie w bardzo zwięzłej formie a jej przeczytanie nie powinno zająć więcej niż jedną minutę. Początkowo planujemy jedną poradę tygodniowo ale kto wie co przyniesie przyszłość 🙂 Przygotujcie się na sporą dawkę ciekawej i praktycznej wiedzy. #nmporady

Więcej

Targi nieruchomości budownictwo i wyposażenie wnętrz.

15 marca 2019
Targi nieruchomości budowlane i wyposażenie wnętrz

Targi nieruchomości budownictwo i wyposażenie wnętrz

NMSzczecin zaprasza wszystkich naszych czytelników na kolejne Targi Nieruchomości, Budownictwo i Wyposażenie Wnętrz – HOME ARENA 2019Targi odbędą się 23-24 marca 2019 roku w hali widowiskowo sportowej Netto Arena. Adres ulica Szafera w Szczecinie w godzinach 10:00-17:00.

Wstęp na tragi jest otwarty oraz bezpłatny!

Targi te to największa prezentacja oferty zachodniopomorskiego rynku nieruchomości. Są skierowane do osób poszukujących mieszkań, domów, inspiracji budowlanych, nowych technologii, materiałów i produktów związanych z budową oraz wyposażenia wnętrz.

Na targach znajdziecie oferty deweloperów oraz mieszkania z rynku pierwotnego w wielu lokalizacjach w Szczecinie.

Jeżeli zarezerwujesz mieszkanie pamiętaj, że nasza firma NMSzczecin może pomóc zaprojektować wymarzone 4 kąty oraz wykończyć je od A do Z. A Ty w tym czasie wypocznij lub jedź na wakacje. Zobacz naszą OFERTĘ POD KLUCZ.

DO ZOBACZENIA NA TARGACH! Zobacz nasze gotowe mieszkania.

Więcej

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?.

31 lipca 2018
Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?
Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?

Sporo naszych klientów sprzedaje swoje mieszkanie przed zakupem nowego. Zastanawiają się oni jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości? W odpowiedzi na te pytanie znalazłem na zaprzyjaźnionym portalu zarządca.pl ciekawy artykuł na ten temat. Oto fragment:

Od dochodu ze sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia lub wybudowania – zapłacisz podatek,  o ile nie skorzystasz z ulg podatkowych. Danina ta to podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), który należy uiścić w razie uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawa wieczystego użytkowania gruntów.

Ulga mieszkaniowa

Nie zapłacimy podatku, albo zapłacimy w mniejszej wysokości – o ile uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczymy na własne cele mieszkaniowe w ciągu dwóch lat licząc od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie nieruchomości. Jest to typowa ulga mieszkaniowa. Co istotne nie ma tutaj ograniczeń co do rodzaju sprzedanej nieruchomości. Może to być zarówno lokal mieszkaniowy, dom, jak i lokal użytkowy, np. garaż czy pawilon handlowy. Ważne jest  jedynie, aby środki ze sprzedaży zostały spożytkowane na własny cel mieszkaniowy…

Aby skorzystać z ulgi mieszkaniowej należy w urzędzie skarbowym złożyć oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczy się na własne cele mieszkaniowe. Mamy na to 14 dni od dnia dokonania sprzedaży. Ponadto, po  zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, w terminie do 30 kwietnia należy złożyć zeznanie roczne (PIT-39). W formularzu tym wykazuje się dochody zwolnione z podatku PIT ze względu na ulgę mieszkaniową.

czytaj więcej…

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?

Podsumowując ulga mieszkaniowa jest bardzo korzystna dla osób zmieniających swoje 4 kąty.  Oczywiście podobnie sprawa się ma gdy kupują Państwo jedno z naszych mieszkań. Jeżeli wszystko odbywa się w ciągu dwóch lat od sprzedaży swoje nieruchomości możesz liczyć na ulgę podatkową. Zobacz naszą ofertę z nowymi i wykończonymi mieszkaniami.

Przeczytaj dodatkowy artykuł w temacie podatków.

Więcej

Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina?.

6 czerwca 2018
Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina?

Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina?

ZOBACZ NASZE NOWE MIESZKANIE!

POTULICKA. Mieszkanie w centrum Szczecina. Lokal całkowicie wykończone i dostępne na początku października 2018. Lokal dwupokojowy 40,5m2 przy ul. Potulickiej w nowo wybudowanym budynku. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

JUŻ WKRÓTCE…

Więcej

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie?.

12 listopada 2017
Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie?

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie?

Danfoss Link – Wydajniejsze zarządzanie systemem ogrzewania domu lub mieszkania

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Od ponad roku czasu jestem użytkownikiem systemu Danfoss Link. W domu posiadam kondensacyjny piec gazowy. Dzięki temu, jednoznacznie mogę stwierdzić, że system skutecznie wpływa na niższe rachunki za gaz oraz ułatwia utrzymanie preferowanych temperatur w pokojach. Wg producenta możesz zaoszczędzić do 30% kosztów ogrzewania (przyjmując za punkt wyjścia zużycia przeciętnego europejskiego gospodarstwa domowego) dzięki indywidualnym ustawieniom temperatury w każdym pomieszczeniu. Statystycznie obniżenie temperatury w domu o 1°C daje oszczędność około 5% energii. Wykonaj test, aby obliczyć swoje oszczędności:

Oblicz ile możesz zaoszczędzić.

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Sterowanie systemem odbywa się przez panel centralny lub aplikację w smartfonie. Dodatkowo, wszystkie termostaty Danfoss Link™ Connect należące do systemu i inne jego elementy są sterowane radiowo przez panel centralny Danfoss Link™ CC znajdujący się w domu. Panel ten łączy się z aplikacją w smartfonie co umożliwia zmianę temperatury z dowolnego miejsca. Sterowanie całym systemem jest bardzo proste.

Sama instalacja urządzeń i rozruch Danfoss Link zależy od ilości komponentów. Jeżeli w mieszkaniu posiadasz tylko grzejniki jest to bardzo proste. Przy ogrzewaniu podłogowym trochę się komplikuję ale bez pomocy specjalisty można to zrobić.

Ciekawe cechy produktu:

OGRZEWANIE MOŻNA DOSTOSOWAĆ DO INDYWIDUALNEGO RYTMU DNIA:

Raz zaprogramowane ogrzewanie automatycznie obniża temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, lub gdy mieszkańcy śpią. Zaprogramuj harmonogram ogrzewania na każdy dzień tygodnia, spontaniczne zmiany są możliwe w dowolnym momencie.

STAN OGRZEWANIA WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ WIDOCZNY
W MGNIENIU OKA:

Aplikacja Link™ pokazuje przegląd temperatur we wszystkich pomieszczeniach i umożliwia ich szybkie i wygodne korekty.

FUNKCJA URLOP:

Umożliwia obniżenie temperatury w pomieszczeniach podczas urlopu do poziomu „ochrony przed zamarznięciem“. Automatyczne rozpoznawanie niebezpiecznych zakresów temperatur zapobiega zamarzaniu rur.

WYKRYWANIE OTWARTYCH OKIEN:

Automatyczne zatrzymanie ogrzewania w przypadku silnego spadku temperatury podczas wietrzenia

FUNKCJA ANTYBLOKUJĄCA:

Żeby zachować sprawność i jak najlepszy stan zaworu grzejnikowego, jest on automatycznie i regularnie poruszany.

Czytaj więcej na stronie producenta…

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Śmiało mogę powiedzieć TAK. Rozważamy instalacje takiego systemu w naszych mieszkaniach aby wprowadzić inteligentne rozwiązania w domach. ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ.

Więcej

Najem krótkoterminowy – jaką zawrzeć umowę?.

12 listopada 2017
Najem krótkoterminowy - jaką zawrzeć umowę?
Najem krótkoterminowy – jaką zawrzeć umowę?

Najem krótkoterminowy – jaką zawrzeć umowę? Nasza firma oferuje gotowy produkt, stylowo wykończone mieszkanie, które śmiało można wynająć długo lub krótkoterminowo. Zobacz przykładowe mieszkania w naszej ofercie.

Ostatnio natknąłem się na interesujący artykuł na stronie dużego portalu zarządca.pl

Artykuł może spodobać się osobą, które myślą o zainwestowaniu na rynku nieruchomości. Oto fragment:

Najem krótkoterminowy jest coraz bardziej popularny. Inwestorzy masowo wycofują środki z lokat bankowych przeznaczając je na apartamenty. Jeżeli zainwestują  w dobre lokalizacje:  w ośrodkach wczasowych, kurortach, czy w dużych miastach, to  mogą sporo na tym zarobić. Mogą, ale nie muszą, ponieważ bardzo wiele  zależy od tego w jaki sposób będą swoimi  lokalami zarządzać.

Wiele osób kupuje nieruchomości w dużej odległości od własnego domu , wtedy sami nie są w stanie obsługiwać najemców, niektórzy inwestorzy nie mają na to czasu, albo po prostu nie chcą tego robić osobiście, jednak to żaden problem. Na rynku nieruchomości działa bowiem wiele firm zarządzających najmem krótkoterminowym…

czytaj więcej…

Przeczytaj dodatkowy artykuł w temacie podatków.

Więcej

NMSZCZECIN Warszewo Szczecin – nowe mieszkanie w ofercie.

29 października 2017
NMSZCZECIN Warszewo Szczecin
NMSZCZECIN Warszewo Szczecin – nowe mieszkanie w ofercie

Nowe mieszkanie w ofercie. Wielkimi krokami zbliża się data premiery naszej nowej nieruchomości. Mieszkanie na Warszewie przy ul. Limby tuż przy lesie i powstającym parku….

WARSZEWO

to jedna z najpiękniejszych i prężnie rozwijających się dzielnic naszego miasta, zlokalizowana na północ od Śródmieścia.

PIĘKNE

położenie – 110 m n.p.m. nadające tej lokalizacji cechy klimatu górskiego.

PRESTIŻOWY

rodzaj zabudowy sąsiednich nieruchomości – nowoczesna niska zabudowa wielorodzinna oraz jednorodzinna.

UNIKALNA

jest bliskość Puszczy Wkrzańskiej oraz sąsiedztwo Szczecińskiej Gubałówki, co w połączeniu daje mnogość terenów rekreacyjnych, wspaniałe tereny do uprawiania Nordic Walking oraz sportów zimowych (lodowisko, trasy do jazdy na nartach), wreszcie liczne trasy rowerowe i spacerowe.

NMSZCZECIN Warszewo Szczecin. Atutem jest bliskość i skomunikowanie terenu osiedla z centrum miasta. Dojazd samochodem zajmuje zaledwie 15 minut. W bliskim sąsiedztwie osiedla (przy ulicy Podbórzańskiej) znajduje się przystanek autobusowy linii numer 87, a także dyskont spożywczy, kościół, przedszkole oraz nowo wybudowana i otwarta szkoła podstawowa.

Nowe mieszkanie w ofercie. Zobacz nasze realizacje.

Więcej