Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?
Blog

Aktualności.

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości?   Sporo naszych klientów sprzedaje swoje mieszkanie przed zakupem nowego. Zastanawiają się oni jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości? W odpowiedzi na te pytanie znalazłem na zaprzyjaźnionym portalu zarządca.pl ciekawy artykuł na ten temat. Oto fragment:   Od dochodu ze sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia lub wybudowania – zapłacisz podatek,  o ile nie skorzystasz z ulg podatkowych. Danina ta to podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), który należy uiścić w razie uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawa wieczystego użytkowania gruntów.   Ulga mieszkaniowa   Nie zapłacimy podatku, albo zapłacimy w mniejszej wysokości – o ile uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczymy na własne cele mieszkaniowe w ciągu dwóch lat licząc od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie nieruchomości. Jest to typowa ulga mieszkaniowa. Co istotne nie ma tutaj ograniczeń co do rodzaju sprzedanej nieruchomości. Może to być zarówno lokal mieszkaniowy, dom, jak i lokal użytkowy, np. garaż czy pawilon handlowy. Ważne jest  jedynie, aby środki ze sprzedaży zostały spożytkowane na własny cel mieszkaniowy...   Aby skorzystać z ulgi mieszkaniowej należy w urzędzie skarbowym złożyć oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczy się na własne cele mieszkaniowe. Mamy na to 14 dni od dnia dokonania sprzedaży. Ponadto, po  zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, w terminie do 30 kwietnia należy złożyć zeznanie roczne (PIT-39). W formularzu tym wykazuje się dochody zwolnione z podatku PIT ze względu na ulgę mieszkaniową. czytaj więcej...   Jak rozliczyć podatek od sprzedaży nieruchomości? Podsumowując ulga mieszkaniowa jest bardzo korzystna dla osób zmieniających swoje 4 kąty.  Oczywiście podobnie sprawa się ma gdy kupują Państwo jedno z naszych mieszkań. Jeżeli wszystko odbywa się w ciągu dwóch lat od sprzedaży swoje nieruchomości możesz liczyć na ulgę podatkową. Zobacz naszą ofertę z nowymi i wykończonymi mieszkaniami. Przeczytaj dodatkowy artykuł w temacie podatków.
Arek
31 lipca 2018
Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina?

Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina?

Chcesz zamieszkać w centrum Szczecina? ZOBACZ NASZE NOWE MIESZKANIE!   POTULICKA. Mieszkanie w centrum Szczecina. Lokal całkowicie wykończone i dostępne na początku października 2018. Lokal dwupokojowy 40,5m2 przy ul. Potulickiej w nowo wybudowanym budynku. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. [ap_spacing space="50px"] JUŻ WKRÓTCE...
Arek
6 czerwca 2018
Szukasz idealnej inwestycji? Potulicka nowe kawalerki

Szukasz idealnej inwestycji? Potulicka nowe kawalerki

Szukasz idealnej inwestycji? Potulicka nowe kawalerki ZOBACZ NASZE NOWE MIESZKANIE!   Szukasz idealnej inwestycji? Dwie nowe, wykończone oraz umeblowane kawalerki w idealnej lokalizacji blisko centrum miasta - KWIECIEŃ 2018. Zobacz więcej naszych mieszkań.   Napisz do nas. Odpowiemy na Twoje pytania.   Zdjęcie wizualizacji wykorzystane dzięki spółce Sowińskiego 72
Arek
23 stycznia 2018
Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie?

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie?

Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Danfoss Link - Wydajniejsze zarządzanie systemem ogrzewania domu lub mieszkania   Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Od ponad roku czasu jestem użytkownikiem systemu Danfoss Link. W domu posiadam kondensacyjny piec gazowy. Dzięki temu, jednoznacznie mogę stwierdzić, że system skutecznie wpływa na niższe rachunki za gaz oraz ułatwia utrzymanie preferowanych temperatur w pokojach. Wg producenta możesz zaoszczędzić do 30% kosztów ogrzewania (przyjmując za punkt wyjścia zużycia przeciętnego europejskiego gospodarstwa domowego) dzięki indywidualnym ustawieniom temperatury w każdym pomieszczeniu. Statystycznie obniżenie temperatury w domu o 1°C daje oszczędność około 5% energii. Wykonaj test, aby obliczyć swoje oszczędności: Oblicz ile możesz zaoszczędzić.   Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Sterowanie systemem odbywa się przez panel centralny lub aplikację w smartfonie. Dodatkowo, wszystkie termostaty Danfoss Link™ Connect należące do systemu i inne jego elementy są sterowane radiowo przez panel centralny Danfoss Link™ CC znajdujący się w domu. Panel ten łączy się z aplikacją w smartfonie co umożliwia zmianę temperatury z dowolnego miejsca. Sterowanie całym systemem jest bardzo proste. Sama instalacja urządzeń i rozruch Danfoss Link zależy od ilości komponentów. Jeżeli w mieszkaniu posiadasz tylko grzejniki jest to bardzo proste. Przy ogrzewaniu podłogowym trochę się komplikuję ale bez pomocy specjalisty można to zrobić.   Ciekawe cechy produktu: OGRZEWANIE MOŻNA DOSTOSOWAĆ DO INDYWIDUALNEGO RYTMU DNIA: Raz zaprogramowane ogrzewanie automatycznie obniża temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, lub gdy mieszkańcy śpią. Zaprogramuj harmonogram ogrzewania na każdy dzień tygodnia, spontaniczne zmiany są możliwe w dowolnym momencie.   STAN OGRZEWANIA WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ WIDOCZNY W MGNIENIU OKA: Aplikacja Link™ pokazuje przegląd temperatur we wszystkich pomieszczeniach i umożliwia ich szybkie i wygodne korekty.   FUNKCJA URLOP: Umożliwia obniżenie temperatury w pomieszczeniach podczas urlopu do poziomu „ochrony przed zamarznięciem“. Automatyczne rozpoznawanie niebezpiecznych zakresów temperatur zapobiega zamarzaniu rur.   WYKRYWANIE OTWARTYCH OKIEN: Automatyczne zatrzymanie ogrzewania w przypadku silnego spadku temperatury podczas wietrzenia   FUNKCJA ANTYBLOKUJĄCA: Żeby zachować sprawność i jak najlepszy stan zaworu grzejnikowego, jest on automatycznie i regularnie poruszany. Czytaj więcej na stronie producenta... [ap_spacing space="45px"] Czy jest prosty sposób na inteligentne ogrzewanie? Śmiało mogę powiedzieć TAK. Rozważamy instalacje takiego systemu w naszych mieszkaniach aby wprowadzić inteligentne rozwiązania w domach. ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ.
Arek
12 listopada 2017
Najem krótkoterminowy - jaką zawrzeć umowę?

Najem krótkoterminowy – jaką zawrzeć umowę?

Najem krótkoterminowy - jaką zawrzeć umowę?   Najem krótkoterminowy - jaką zawrzeć umowę? Nasza firma oferuje gotowy produkt, stylowo wykończone mieszkanie, które śmiało można wynająć długo lub krótkoterminowo. Zobacz przykładowe mieszkania w naszej ofercie. [ap_spacing space="50px"] Ostatnio natknąłem się na interesujący artykuł na stronie dużego portalu zarządca.pl Artykuł może spodobać się osobą, które myślą o zainwestowaniu na rynku nieruchomości. Oto fragment: [ap_spacing space="50px"] Najem krótkoterminowy jest coraz bardziej popularny. Inwestorzy masowo wycofują środki z lokat bankowych przeznaczając je na apartamenty. Jeżeli zainwestują  w dobre lokalizacje:  w ośrodkach wczasowych, kurortach, czy w dużych miastach, to  mogą sporo na tym zarobić. Mogą, ale nie muszą, ponieważ bardzo wiele  zależy od tego w jaki sposób będą swoimi  lokalami zarządzać. Wiele osób kupuje nieruchomości w dużej odległości od własnego domu , wtedy sami nie są w stanie obsługiwać najemców, niektórzy inwestorzy nie mają na to czasu, albo po prostu nie chcą tego robić osobiście, jednak to żaden problem. Na rynku nieruchomości działa bowiem wiele firm zarządzających najmem krótkoterminowym... czytaj więcej... Przeczytaj dodatkowy artykuł w temacie podatków.
Arek
12 listopada 2017
NMSZCZECIN Warszewo Szczecin - nowe mieszkanie w ofercie

NMSZCZECIN Warszewo Szczecin – nowe mieszkanie w ofercie

NMSZCZECIN Warszewo Szczecin - nowe mieszkanie w ofercie   NMSZCZECIN Warszewo Szczecin - nowe mieszkanie w ofercie. Wielkimi krokami zbliża się data premiery naszej nowej nieruchomości. Mieszkanie na Warszewie przy ul. Limby tuż przy lesie i powstającym parku.... WARSZEWO to jedna z najpiękniejszych i prężnie rozwijających się dzielnic naszego miasta, zlokalizowana na północ od Śródmieścia. PIĘKNE położenie – 110 m n.p.m. nadające tej lokalizacji cechy klimatu górskiego. PRESTIŻOWY rodzaj zabudowy sąsiednich nieruchomości – nowoczesna niska zabudowa wielorodzinna oraz jednorodzinna. UNIKALNA jest bliskość Puszczy Wkrzańskiej oraz sąsiedztwo Szczecińskiej Gubałówki, co w połączeniu daje mnogość terenów rekreacyjnych, wspaniałe tereny do uprawiania Nordic Walking oraz sportów zimowych (lodowisko, trasy do jazdy na nartach), wreszcie liczne trasy rowerowe i spacerowe. NMSZCZECIN Warszewo Szczecin - nowe mieszkanie w ofercie. Atutem jest bliskość i skomunikowanie terenu osiedla z centrum miasta. Dojazd samochodem zajmuje zaledwie 15 minut. W bliskim sąsiedztwie osiedla (przy ulicy Podbórzańskiej) znajduje się przystanek autobusowy linii numer 87, a także dyskont spożywczy, kościół, przedszkole oraz nowo wybudowana i otwarta szkoła podstawowa.   NMSZCZECIN Warszewo Szczecin. Zobacz nasze inne realizacje.
admin
29 października 2017