Zabezpieczenie mieszkania przed remontem
Witamy

NMSZCZECIN.

Pamiętaj o zabezpieczeniu!.

25 lipca, 2019
Zabezpieczenie mieszkania przed remontem

Nm Porady – remont – 1 min. Czytania

Pamiętaj o zabezpieczeniu! Zabezpieczenie mieszkania przed remontem. ”Nie uważałeś jak robiłeś, to teraz rób jak uważasz”. Znana zabawna anegdota, która znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach życiowych. Jednak kiedy rozpatrujemy ją w kontekście prac remontowo wykończeniowych, prawie zawsze wiąże się to z dodatkowym nakładem pracy i nieplanowanymi wydatkami. Zniszczone okno, porysowana szyba, uszkodzona podłoga i skaza na drzwiach wejściowych to niezwykle częste sytuacje z którymi przychodzi nam się zmierzyć kiedy już ekipa remontowa kończy swoje zadania. 

Czasami da się to naprawić, innym razem koszty z tym związane są tak duże że niestety musimy się przyzwyczaić do niezbyt ciekawej ozdoby.  Dlatego niezwykle ważne jest właściwe zabezpieczenie mieszkania i jego elementów stałych przed przystąpieniem do prac remontowych. Najprościej zrobić to przy użyciu tektury na podłogę, taśmy i folii malarskiej na elementy nietypowe oraz folii samoprzylepnej do drzwi i okien. Wszystkie elementy które się da, najlepiej zdemontować i wynieść z mieszkania lub ułożyć w bezpiecznym miejscu  i dodatkowo zabezpieczyć owijając folią stretch.  Może zdarzyć się tak, że ekipa zamiast zabezpieczać powie Ci że to się łatwo czyści. Nie daj się nabrać! Nawet jeśli się łatwo czyści, to bardzo często coś się podczas czyszczenia niszczy, a taka sytuacja to ostatnia rzecz jakiej chcesz po remoncie  w nowym mieszkaniu. Zabezpieczenie mieszkania przed remontem.

#nmporady #remont #1min

Autor

Robert.

Dla wielu ludzi remont to czas chaosu i problemów, ja widzę to inaczej i staram się pomagać innym przetrwać ten trudny okres. Remont to szansa na nowe, lepsze i korzystniejsze rozwiązanie, remont to nowy początek. Wszelkie sprawy techniczno projektowe to moje zadanie i moja specjalność, w tym temacie odpowiem na każde Twoje pytanie. Dzięki otwartej głowie, kreatywnosci i strategicznemu podejściu pomagam znaleźć rozwiazanie nawet w teoretycznie beznadziejnych sytuacjach. Jestem bardzo "zabiegany" więc jeśli nie ma mnie akurat w Twoim przyszłym mieszkaniu, to w sportowych butach przemierzam leśne szlaki.

Comments are closed here.