najważniejsze rzeczy, po zakupie nowego mieszkania
Witamy

NMSZCZECIN.

3 najważniejsze rzeczy, po zakupie nowego mieszkania! Czy coś przegapiłeś?.

26 stycznia, 2020
najważniejsze rzeczy, po zakupie nowego mieszkania

3 najważniejsze rzeczy, po zakupie nowego mieszkania! Czy coś przegapiłeś?

Kupujemy

Dla większości z nas zakup mieszkania to niezwykle emocjonalny moment. Często jest to jedyna taka transakcja w życiu. Nic dziwnego że pojawiają się wtedy emocje. Strach, radość, czasami łzy, zawsze ekscytacja i odrobina stresu. Strach towarzyszy nam głównie na początku. W końcu to wydatek życia, a tyle wszędzie straszą przed deweloperami oszustami. Kiedy jednak pierwsze formalności mamy za sobą, deweloper okazał się być całkiem uczciwy i doczekamy się już dnia odbioru mieszkania, wtedy pojawia się radość. Radość i ekscytacja. 

Świętujemy

Zaczyna się planowanie, rozmowy o podłogach, telefony do znajomych. Realizacja marzenia nabiera tempa. 

Ale czy na pewno już możesz zacząć świętować?

No jasne że tak! W końcu wielka rzecz! 

Jednak zaraz po tym, załatw to co najważniejsze żeby przyszłość była równie radosna. 

O czym nie wolno Ci zapomnieć? Najważniejsze jest ubezpieczenie

Naprawdę nie pomiń tego kroku! Jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych, w Twoim nowym mieszkaniu możesz nieopatrznie spowodować wypadek. Odkręcasz wodę, nie leci. Sprawdzasz drugi zawór, nie leci. Idziesz na klatkę sprawdzić główny zawór. Kręcisz w obie strony, wracasz do mieszkania i dalej nic. Nerwowo dzwonisz do dewelopera zgłosić usterkę. Ufff wszystko dobrze. To planowana praca w całej okolicy. Zamykasz więc mieszkanie i wracasz do domu. Kiedy kilka godzin później odbierasz telefon, puls rośnie do 180 uderzeń na minutę. Cała klatka oraz wszyscy sąsiedzi pod Tobą są zalani! Woda jest wszędzie i jest to Twoja wina. Zawory w mieszkaniu zostały odkręcone! Kwota wyrządzonych strat bliska jest wartości Twojego nowego mieszkania…

Znowu woda…

Może być też tak, że powyższy scenariusz nie może się zdarzyć (w tej sytuacji to było by super) ponieważ do mieszkania nie są jeszcze dostarczane media.

Jest to druga rzecz którą musisz się zająć. Zadbaj o to jak najszybciej. Podpisz umowę na dostawę prądu, gazu (jeśli jest), wody i ogrzewania. Bez tego nie możesz rozpocząć prac remontowych. Na uruchomienie tych dostaw czeka się nawet do 3 tygodni.  Prąd a co za tym idzie światło przyda Ci się już na etapie mierzenia i robienia listy zadań. Ogrzewanie w nowym budynku jest istotne dla prawidłowego schnięcia murów (chyba że akurat masz to szczęście i jest lato) Woda natomiast potrzebna będzie ekipie remontowej na każdym etapie prac.

Najgorsze na koniec!

Chyba nikt tego nie lubi! Nikt i nigdy. Podatki!

Masz 14 dni na to, żeby zgłosić w Urzędzie Miasta mieszkanie do opodatkowania. Można to zrobić osobiście, pocztą (taką z polizaniem znaczka) oraz przez internet.  Bardzo dużo ludzi zapomina o tym obowiązku. Miasto może wtedy wysłać przypomnienie wraz ze stawkami podatku, ale nie musi tego robić.

Niedopełnienie ww. obowiązków stanowi naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego i ścigane jest jako wykroczenie lub przestępstwo wskazane w kodeksie karnym skarbowym.

Stosownie do art. 54 §1 Kodeksu karnego skarbowego, podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego na uszczuplenie podatku, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie. 

Najważniejsze za Tobą!

Masz mieszkanie! Hurra! Ubezpieczone, opodatkowane i z mediami. Czyli przeszedłeś najważniejsze rzeczy po zakupie nowego mieszkania. Czas ruszać dalej. Na podbój sklepów remontowych i walkę z ekipami. Ale jak się do tego zabrać? I co jeśli nie chcesz walczyć tylko cieszyć się życiem? O tym wkrótce a Ty w tym czasie możesz poznać naszą ofertę projektu z wykończeniem.

Autor

admin.

Comments are closed here.